I. Liga z pohledu týmů GCP

Publikováno: Rubriky: Novinky

Od pátku 21.7. do neděle 23.7. se na golfovém hřišti v Sokolově odehrávala finálová kola I. ligy západ. GCP byl stejně jako minulý rok reprezentován týmem mužů i žen, které vedl kapitán Jan Klokočka II. Za muže nastoupili Vojtěch Myslil, Jakub Švarc, Marek Klokočka, Martin Zíka, Vítek Halamíček a Jan Klokočka II. a za ženy Eliška Kocourková, Markéta Šubrtová, Zuzana Zelenková a Karolína Domažlická.

Páteční kolo bylo na rány a po dohrání se rozhodlo celkové pořadí týmů.

Výsledky pátečního kola zde.

Muži šli do sobotních semifinálových jamkových soubojů ze 3. místa a o finále se tak utkali s týmem z Hluboké nad Vltavou. Velice vyrovnaný zápas skončil 5:4 pro GCP a muži tedy postoupili do nedělního finále, kde se utkali s týmem z Mariánských Lázní. Zápas proti Mariánským byl opět velice vyrovnaný, po prvním kole (3 foursomy) bylo skóre 1,5 : 1,5. Druhé kolo (6 singlů) už bohužel skončilo ve prospěch Mariánských Lázní výsledkem 3,5 : 2,5, konečné skóre tedy 4:5 pro ML. Stejně jako minulý rok skončili tedy muži těsně druzí před postupem do extraligy. Přestože letos postup nevyšel, z výsledků je vidět, že je to pro mužský kádr jen otázkou času, protože na to máme nejen výsledky, ale hlavně skvělý tým, který drží pohromadě.

Ženy zvládly kola na rány lépe než mužský tým a postupovaly do semifinálových bojů z 2. místa. V sobotu tedy hrály proti Karlovým Varům, ale bohužel se nepodařilo vybojovat důležitý Foursome a ženský tým podlehl Karlovým Varům 2:1. V neděli se tedy ženy utkaly o 3. místo s týmem z Hodkoviček. Bohužel byly ženy v nevýhodě, protože do utkání nastupovaly jen ve 3 hráčkách a i přes velkou snahu, prohrály 2:1 a skončily tak na 4. místě. Celkově tedy ženy skončily hůře než mužský tým, ale i přesto, je celkové 4. místo z 12. týmů také velmi slušné, už jen kvůli tomu, že podmínky pro ženský tým nebyly ideální.

Celkově tedy I. liga pro Golf Club Praha neskončila vůbec špatně a každým rokem se oba týmy přibližují postupu do extraligy o chlup více a já věřím, že se z postupu budeme radovat brzy. Tímto bych chtěl jako kapitán poděkovat jak všem mužům, tak všem ženám reprezentující náš klub. Vím, že do toho dali hráči všechno a těším se na příští ligový ročník.

Jan Klokočka II.

Zápis ze sobotních utkání zde.

Zápis z nedělních utkání zde.

 

Děkujeme našim partnerům