Slovo Honzy Klokočky k lize 2019

Publikováno: Rubriky: Novinky

Další rok, další liga a další těsný únik postupu do extraligy. Takhle bych mohl charakterizovat letošní průběh ligy pro motolské A-týmy. Mužům každý rok postup uteče o půl bodu, či o bod, ženský tým se zatím ještě musí trochu zformovat. Mrzí mě, jako kapitána, že týmy nepostoupili? Ano, je to přeci jen hlavní cíl kapitána, dotáhnout svůj tým co nejdál. Co je ale daleko důležitější, je celková atmosféra obou týmů. Ať už to je sebevětší klišé, jsme opravdu tým, všichni jsme domácí, všichni se známe, držíme spolu a hrajeme jako jeden, jsme prostě „motoláci“. To se týká obou týmů.

Co je ovšem největší bonus letošní ligy je to, o koho se nám oba týmy rozrostly. Za ženský tým letos nastoupila nově Klaudie Jane Kárníková a stejně jako minulý rok i Lucie Šachová. Příští rok počítám také s účastí Sabriny Kulhánková a hle – náš dámský A-tým je plný skvělých motolských odrozených hráček, které mají velkou šanci dostat se v golfu daleko a reprezentovat náš klub. Extraliga klepe na dveře, je to jen otázkou času a práce s našimi hráčkami.

Za mužský tým letos nastoupil Šimon Jebavý, který nás posílil v jednom kole již minulý rok a „bojovník z Kynžvartu“ Michael Vilím. Oba kluci nastoupili proti daleko zkušenějším a starším soupeřům a nad tím co předvedli na hřišti zůstává rozum stát. Bez zabíhání do detailů, je vidět, že v jamkovce se může stát opravdu hodně věcí a kluci předvedli, že jsou hráči s velkým H. S oběma počítám do budoucna s reprezentací klubu a jsem rád, že máme velmi dobré nástupníky.

Kromě tohoto emotivního výlevu, jak tedy liga proběhla?

Muži byli po prvním kole na rány na 8. místě, a nakonec jsme hráli ve finále o postup do extraligy. Kola na rány můžeme vynechat a zmíním rovnou jamkovku. Prvním soupeřem byl karlštejnský klub, který minulý rok hrál ještě extraligu a jejich hráči jsou velmi těžkým soustem. Mužský tým nakonec vyhrál 5:4 po neuvěřitelně vyrovnaném boji. Další den jsme tedy hráli o postup se zbraslavským klubem a tento zápas skončil 5,5:3,5 pro Zbraslav. Opět to byl neskutečně vyrovnaný zápas, ale z celé ligy západ, postupuje jen jeden a bohužel pro nás, to byl tentokrát náš soupeř. Těchto těsných, i těsnějších proher, jsme zažili už dost, ale tahle bolela nejmíň, protože do toho kluci dali opravdu všechno a neříkám to nadarmo, protože v sobotu i v neděli všichni ušli 36 jamek, což v aktuálním počasí nebylo úplně jednoduché, obzvlášť s tak vysokou úrovní golfu. Na všechny hráče jsem neskutečně hrdý a jsem rád, za to, jaký máme tým.

Ženský tým po kvalifikaci na rány jen těsně (o jedinou ránu) nepostoupil do hry o postup do extraligy. Je to samozřejmě trochu smůla, ale jak jsem již zmínil, dámský tým nabírá na obrátkách a úspěchy jistě brzy přijdou. Holky tedy byly odsouzeny hrát o 5 až 8 místo, což je bohužel formát, ve kterém 1. liga zatím funguje a na další zajímavé zápasy si musejí tedy počkat až v příštím roce.

 

Obecně byl ligový víkend naprosto úžasný hlavně v tom, jak se ukázala motolská mládež. To že naše týmy jsou opravdovými týmy a dávají do tohoto skvělého sportu vše co mají, bych mohl opakovat donekonečna, můžu jen doufat, že to dlouho vydrží a že budou náš klub ještě dlouho reprezentovat.

PS: velký díky bych chtěl také dát Honzovi Slavíkovi. Tento motolský srdcař přijel na Kynžvart pomoci týmu na páteční kvalifikaci na rány, když to bylo třeba a jeho výsledek týmu také pomohl k tomu, abychom se dostali do skupiny o postup. Honzo ještě jednou moc děkuju!